O mnie

Cześć, nazywam się Piotr Fugiel i też jestem nałogowym developerem. Dokładniej full stackiem, choć aktualnie najwięcej siedzę w frontendzie.

Oddaję Tobie ten oto blog w którym chcę podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, swoimi przemyśleniami i refleksjami. Mam nadzieję że dzieląc się wiedzą pomogę Ci tworzyć coraz lepsze strony i aplikacje.

Tak się uczyłem

Programować zacząłem w latach 90tych ubiegłego wieku, fajnie brzmi nie? Będąc w 3 klasie podstawówki napisałem swój pierwszy algorytm w języku Basic – kilka lat później dowiedziałem się że ma nawet nazwę – sortowanie bąbelkowe i nie … nie przepisałem go z magazynu Bajtek 🙂

Kiedy dorobiłem się pierwszego PC, przyszła kolej na Pascal, Assembler i C. Po zainstalowaniu pierwszego Windowsa był też Object Pascal w Delphi i chwilowa zajawka tworzeniem gier pod DirectX.

Największy boom zaczął się gdy wskoczyły internety – zacząłem stawiać pierwsze kroki jako Webmaster a mój pierwszy kod wyglądał mniej więcej tak:

<!-- Inkludowanie pliku Javy --> <script type="text/javascript" src="index.js"></script>

No i wtedy myślałem że HTML to język programowania. Później nauka przybrała nieco tempa, przyszła pora na PHP, bazy danych, wzorce projektowe i architekturę aplikacji. Były też chwilowe skoki w bok do Pythona i Ruby on Rails. Ostatecznie zostałem na dłużej przy Node.js który w połączeniu z Typescript powoduje że programowanie jest jeszcze bardziej zajebistsze.

Aktualnie mój ulubiony stack:

  • backend -> Node.js, Typescript, NestJS
  • frontend -> Typescript, Angular

}